15KPA20A
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
15KPA20A
Datasheet:
Description:
TVS Diodes P600 Through Hole Working Voltage:20 V Breakdown Voltage:22.34 V Clamping Voltage:34.3 V Peak Pulse Power:15 kW Polarity:Unidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature175 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityUnidirectional
Working Voltage20 V
Output Current1.4 A
Peak Pulse Current440.2 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage22.34 V
Clamping Voltage34.3 V
Peak Pulse Power15 kW
Voltage ESD Contact30 kV
Voltage ESD Air Gap30 kV